ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8146052
*
nr 814 6052
Spegel
1920-tal, höjd: 110
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2013
kl 20:46:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 22:10:45
1
100 kr
17/3 18:01:33
2
300 kr
17/3 21:33:59
3
200 kr
17/3 21:34:27
3
300 kr
17/3 21:35:03
3
400 kr
18/3 08:02:57
2
400 kr
18/3 08:03:36
2
450 kr
18/3 20:27:08
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 814 6052
Spegel
1920-tal, höjd: 110
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 22:10:45 | 1 | 100 kr |
17/3 18:01:33 | 2 | 300 kr |
17/3 21:33:59 | 3 | 200 kr |
17/3 21:34:27 | 3 | 300 kr |
17/3 21:35:03 | 3 | 400 kr |
18/3 08:02:57 | 2 | 400 kr |
18/3 08:03:36 | 2 | 450 kr |
18/3 20:27:08 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32